ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

Záchovná stomatologie

Preventivní péče –  prevence je vždy lepší než jakákoli léčba. Pravidlenými kontrolami chrupu, sliznic a dásní, doplněných rentgenovými snímky lze účinně předcházet vzniku zubních onemocnění a s nimi spojených komplikací.

Pedostomatologie – dětská stomatologie – pečovat je nutno už o první prořezané zoubky. Návyky získané v dětství významně ovlivňují pozdější péči o zuby. Při ošetřování dětských pacientů je důraz kladen na trpělivost a nenásilný způsob ošetření. Od dětství si nejmenší pacienti zvykají na prostředí zubní ordinace, což je také značnou výhodou.

Parodontologie – obor, který pracuje nejen se zuby jako takovými, ale především měkkými tkáněmi, dásněmi a závěsným aparátem zubu. Dobrý stav těchto strukur je naprosto nezbytný pro celkové orální zdraví.

Ošetření výplní – nejčastější úkon ve stomatologii představující náhradu chybějící části zubu, nejčastěji ztracené zubním kazem nebo úrazem. Každý takový stav je individuálně vyhodnocen a poté je doporučeno vhodné řešení jakož i materiál. V dnešní době je spektrum výplňových materiálů velice pestré a je nutno vždy zohlednit  vlastosti materiálu pro daný případ– zejm. pevnost a estetiku.

Ošetření zubního kanálku – endodoncie – výkon spočívající v mechanickém a chemickém pročištění kořenového systému. Množství kořenových kanálků a jejich varianty jsou u jednotlivých zubů různé. Příčinou odumření či infikování dřeně zubu je nejčastěji zubní kaz či zlomení zubu. Kořenový systém se po pročištění zaplní dostatečně těsnící výplní, která funguje jako bariéra. Poté se zub opatří v korunkové části výplní, u větších defektů laboratorně zhotovenými pracemi – onlay či korunka.

Kontaktujte nás

Přijímame nové pacienty

Tel. : +420 608 71 22 33
+420 608 508 254
Adresa : Kosmická 537/2, 149 00 Praha 11-Háje

Ordinační hodiny

Po 8:00-16:00
Ut 11:00-19:00
St 11:00-19:00
Čt 8:00-16:00
8:00-16:00

Nájdete nás zde